X
تبلیغات
رایتل

. WWW.NASSERIA.NET

به یاد رامی

بی شک خیلی از ما بارها و بارها اسم مرحوم ابراهیم منصفی را شنیده ایم.

تعدادی از ما سالیان سال او را میشناسیم کارهایش را گوش میدهیم و گروهی نیز کمتر با اشعار وترانه ها و نغمه های ساخته شده توسط او آشنا هستیم واین نکته را نیز نمیتوان انکار کرد که تعداد کثیری از ما با اجراهای زنده و اثرگذار ناصر عبداللهی عزیز ابراهیم منصفی را شناخته ایم.

ناصرخود گاها برخی از ویژگی ها و تکنیک های خود را دریافت کرده از استادانی چون مرحوم روضه خوان و ابراهیم منصفی میدانست و خود با شناخت و دقت در کارهای منصفی نقاط قوت آثار را میگرفت و ازآنها استفاده میکرد.

گرچه خود من بیشتر منصفی را بعنوان شاعر و ترانه سرا و کسی که ملودی های ماندگاری خلق کرد میشناسم تا یک خواننده ی شش دانگ.اما باید پذیرفت که او با خواندنش کمک شایانی به هنر جنوب و خصوصا هرمزگان نمود.

اول تیرماه روز پرواز آن مرحوم بهانه ای برایم شد تا در این روز مطالبی هرچند گردآوری شده ومختصر در این وبلاگ بنویسم باشد که در این فضا که به اسم ناصراست یادی از آن مرحوم شود.

این متن برگرفته شده از کتاب رنج ترانه ها به گردآوری حسن کرمیست که در این کتاب به گوشه هایی از زندگی پرفراز و نشیب آن مرحوم پرداخته شده است

امید است کمکی به شناخت بیشتر ما کند: (۱)

ابراهیم منصفی

ابراهیم در سال 1324 در بندرعباس به دنیا آمد.رامی نام شاعرانه ای بود که او بر اساس نام کوچک خود آن را برگزیده بود.نامی که در فرهنگ باستانی و اساطیری هند ماخوذ از نام خدا(رام) یا (راما) و در عین حال به یکی از کهن ترین متون اساطیری و مذهبی هند میتوانست اشاره داشته باشد(رامیانا).

او تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در همین شهر به پایان رسانید.در سال 1343هنگام تحصیل در دبیرستان اولین مجموعه ی سروده های خود را در جزوه ی کوچکی در نسخه های معدودی به چاپ رساندید.

رامی بعد از پایان دبیرستان،هنگام سربازی ودر سال 47 اولین شعرهای آزاد و عاشقانه ی خود را در مجله خوشه به چاپ رسانید و با ویژگی هایی که داشت توانست به شهرتی باالنسبه دست یابد.

در سالهای بعد او به شغل معلمی در روستاهای بستک روی آورد و پس از تجربه شکست در اولین عشق پر شر و شور جوانی،با نا آزمودگی و احتمالا بنا به تاکید اطرافیان با دختری اهل یکی از همان روستاها ازدواج کرد.حاصل این زناشویی یک پسر و سه دختر بود.

منصفی هنرمندی فطری و مادرزاد بود،او با نیرویی سرشار و درونی و قابلیت های منحصر به فرد بفرد در عرصه های مختلف هنر،همچون:شعر،ترانه سرایی،آواز و خنیا گری و بازیگری،استعداد و قدرت آفریینندگی خویش را از همان آغاز بروز داده و به اثبات رسانده بود.

رامی از ابتدای کودکی و نوجوانی استعدادهای ذاتی خود را آشکار ساخت.

پدر بزرگ پدری او مرثیه سرا و تعزیه گردانی بنام بود که نگهداری و سرپرستی ابراهیم کوچک،پس از جدایی پدر و مادرش از یکدیگر به او و ممگپو(مادربزرگ) سپرده شد.

پدر بزرگ از صدای خوش او در هنگام کودکی در نقش طقلان مسلم در تعزیه های محلی سود می جسته و او را همراه خود به این مراسم مذهبی می برد.

سالها بعد اوبا روحیه شوخ وخلاق و بدیهه گو در صحنه ی نمایش های گهگاهی دبیرستان خوش درخشید. او چند سال بعد در سه فیلم کوتاه سینمای آزاد آن سالها و به کارگردانی حسن بنی هاشمی نقش آفرینی و بازیگری بیمانندی از خود نشان داده و توانست جایزه ی اول سینمای آزاد را برای فیلم (نهنگ) که خود نویسنده ی فیلمنامه و بازیگر نقش ان بود برباید.

گرچه شعر مشغله ی پیوسته ی ذهن رامی بود اما ترانه سرایی،خنیا گری و آواز،عشق و آرزوی پرشور و همیشه اش بود.

او ترانه هایی سروده و خوانده است(با همنوایی و آکورد گیتاری که خود یا دوستان بعضا مینواخته اند) که خیلی از کارهای زیبای آن مرحوم را شنیده ایم.

رامی از ژن و نیروی درونی فراوانی برخوردار بود ،با قدی بلند و قامتی کشیده و موزون برای هرگونه بازی و رقص، با نگاهی مهربان و هوشیار و لبریز از فراستی نفوذ کننده به اعماق وجود انسان، که روی هر کسی تاثیر میگذاشت.

رامی در شعرهای آزاد و فارسی خود همان را میگوید که در ترانه های محلی اش.

اگرچه زبان گرانقدر و دیرین سال پارسی،مادر و تنه ی استوار و نیرومند تمام لهجه های ایرانی است اما گویش های محلی همچون شاخ وبرگهای روینده بر این درخت تناور نیز هر یک خود از توانمندی و ویژگی های منحصر به فردی بهره ورند؛که رامی از هر دوی اینها به خوبی در بیان احساساتش بهره گرفت.

ابراهیم منصفی

زندگی رامی با آنهمه حساسیت و ظرافت طبع، در زمانه ای تلخ و نا همساز، مجموعه ای دردناک و غم افزاست از نامرادی ها، شکست ها، تلخکامیها و رنجهای مدید و بی پایان.

او عمری مسموم از زهر جانگداز تنهایی ،تبعیدی، ناگزیر تحمل غربت روح خویش در جهانی بی عطوفت بود.

با وجود توان شگفت و بی همتای آفرینندگی و آنهمه قابلیت و شایستگی برای رسیدن به نام آوری و مقام و موقعیت اجتماعی، او بعلت نوعی برداشت عارفانه از زندگی و بی توجهی و بی اعتنایی با ظواهر و امور مادی و صداقت و و وارستگی ذاتی و خصال نیک انسانی و نیز بدلیل گرایش و عشقی درونی به راستی، آزادگی و عدالت، تمام عمر با فقری مداوم، در تنگدستی و محرومیت زیست.

 و آنهمه تلخی و رنج جانکاه را تنها به خاطر عشق به انسان و هنر خویش تاب آورد، تا آنجا که توانست با تمام وجود به ژرفای دردها و زخم های جامعه ی خود راه یافته و عمق فاجعه ی تاریخی مردمان خویش را دریابد.

رامی در سال 1359، سودا زده ی موسیقی و سر در هوای عشقی نافرجام و سفر کرده و شاید هم بیشتر به خاطر شیفتگی و علاقه مندی بی حدش به موسیقی و رقص و گیتار، به اسپانیا سفر کرد.

در مادرید و برخی از شهرهای اسپانیا موفق به تماشای رقصهای فلامینکو و موسیقی کولیان گردید که آنهمه شیفته اش بود.اگرچه این سفر بی سرانجام ماهی بیش بطول نینجامید اما تاثیر آن بر روح وی و ترانه هایش از آن پس کاملا مشهود است.

زندگی با همسری که کمتر اهل هنر بود و غرق شدن تنها پسر پنج ساله اش در آبهای حوضی در روستا، داغی عمیق و همیشه بر دل رامی نشست ، که تا آخرین سالهای عمر خویش سوگوار آن بود.

در زمان معلمی در روستاهای بستک در یک شرط بندی جوانسرانه با دوستان، در حال پریدن از چاهی عمیق در آن افتاد و با شکستن لگن و پاهایش و تحمل چندین سال پزشک و بیمارستان و عمل و از دست دادن کار آموزگاری، تا آخر عمر بدلیل کوتاهی پا مجبور به لنگیدن شد.

آنگاه دورانی از آوارگی و فقر و بی پناهی و بیکاری و مشاجره و ناسازگاری با همسر آغاز شد.

در این سالهای شوم او به علت از دست دادن کار و تنها امکان تامین مخارج زندگی و فقدان هرگونه منبع درآمد دیگر، در دوزخ سیاه و سوزانی از فقر و تهیدستی و هجوم آنهمه درد و رنج و مصیبت ؛ ناگذیر و ناخواسته برای تسکین آلام بی انتهای خویش به زهری کشنده تر پناه آورد و سرانجام زندگی برای او به معنای واقعی کلمه به تراژدی هولناکی تبدیل شد که راه خلاصی از آن نمی یافت.

بدینگونه در شب اول تیرماه 1376 در سن پنجاه و دو سالگی، او در غایت یاس به آنچه سالها در جستجویش بود دست یافت و با مرگی خود خواسته، از عذاب هولناک این خاکدان بی ترحم رهایی یافت.

گرچه او با شعرها و ترانه های ماندگارش هرگز از یاد مردم جنوب نخواهد رفت و با سروده هایی خواندنی و صدایی گرم و شنیدنی، نام و یادش تا سالهای سال و تا دیرگاه در خاطره ی مردم زنده و جاودانه خواهد ماند.

***روحش شاد و یادش گرامی***

سالیانی نه چندان دور یکی از نشریات محلی هرمزگان(به هر دلیل) در پی محاسبه ی ناصر و اظهار نظر او در مورد موسیقی و رامی سخنان تحریف شده ای از ناصر انتشار داد، مبنی بر اینکه منصفی چیزی از موسیقی نمیداند!

حال آنکه ناصر گفته بود:منصفی با اینکه بصورت آکادمیک موسیقی را نیاموخته، با این حالا بنگرید که چه آثار بزرگ و ماندگاری را خلق کرده.(قضاوت با شما)

این نشریه اعتبار ناصر در هرمزگان را به بازی گرفت و مردم بندرعباس را از ناصر دلگیر کرد که به مرور و با تلاشهای دوستداران ناصر و خود او حقیقت روشن شد. اما این مساله باعث رنجش ناصر و نزدیکان وی گردید.

الحق تعداد افرادی که به ناصر ظلم کردند کم نبودند و خود او بود که مرا گفت: چه چوبهایی که لای چرخ من نمیگذارند ولی من کارم را میکنم و نامردم اگرموسیقی بندرعباس را به ایران معرفی نکنم.

از خدا بخواهیم آنها را ببخشد...

و تقدیم می کنم شعری از ابراهیم منصفی را با نام(مردم این زمانه) به روح پاکش و روح متعالی ناصر عبداللهی عزیز که به واقع آنطور که باید قدرشان را ندانستیم...

مردمان این زمانه

ازخصلت های انسانی

و خوی ملکوتی خویش

بدور مانده اند.

با صورتهای آراسته

نیات آلوده به زهرشان را

مانند تفی بر تو

فرو میپاشند

و اندوه دل تو را

چندین باره میکنند.

با دستانی سرد وخالی از مهر

دستهایت را به سختی میفشارند

وبادستی دیگر

سیاهچاله ی مرگ تو را

میکنند.

دریغا

آن کس که دلی پاکیزه دارد

.صبور و مهربان

چهره های خشماگین

و کلام های دشنام ولعنت را

تحمل میکند

با دلی سخت بخون خود

فرو غلطیده

و چشمانی نمناک از گریه های همیشه!

آری...دریغا آن کس که دلی پاکیزه دارد صبور و مهربان چهره های خشماگین و کلام های دشنام ولعنت را تحمل میکند...

واما آهنگ "موا برم"را با تلفیقی از صدای رامی و ناصرعبداللهی برایتان آماده کرده ام که می توانید با کلیک بر روز لینک زیر گوش کرده و یا آن را دانلود کنید.

موابرم (رامی و ناصرعبداللهی)

نویسنده : هومن بندرعباسی  

هرگونه کپی برداری از این مطلب با ذکر منبع مجاز می باشد

با تشکر از دوست عزیزمان هومن که زحمت این پست را کشید.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

۱): برگرفته از کتاب رنج ترانه ها  (حسن کرمی)

آهنگ وبلاگ:سربلند از آلبوم دوستت دارم ناصرعبدالهی

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

برای عضویت در گروه ناصریا بر روی این لینک کلیک کنید.

 اطلاعیه مهم:

اسحق احمدی در صبح ساحل‌
اسحق احمدی خواننده جوان و خوش آتیه بندرعباسی که اینروزها آلبوم جدیدش تحت عنوان بی بی بهونه مورد استقبال قرار گرفته است روز دوشنبه 4 تیر ماه مهمان گروه هنری روزنامه صبح ساحل خواهد بود، شما خوانندگان گرامی می‌توانید سوالا‌ت و نظرات خود را طی امروز و فردا با شماره تلفن 2226751 ۰۷۶۱و یا قسمت پیامهای شمادر سایت اطلا‌ع رسانی روزنامه به آدرس http://www.bsnews.ir ابراز نمایید تا پاسخ آنرا از این خواننده محبوب دریافت کنید.

تنها تا ساعت ۶ بعد از ظهر روز دوشنبه ۴ تیر فرصت دارید تماس گرفته یا در قسمت پیامهای شما در سایت صبخ ساحل سوالات خود را مطرح کنید.

نظرات (59)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
سلام اومدنم اینجا به یک دلیل بود و بس توی وبلاگی خوندم شما نوشته بودید حرفهایی که درباره علی و فاطمه می نویسند سند نداره بفرمایید که لطفا کدان حرف رو می فرماید تا من از هر جایی که شما قبول دارید کتب اهل تسنن یا کتب شیعه براتون سند بیارم اگه نه اهل مدرک آوردن نیستید که اون بحثش متفاوت
فرموده بودید که شیعه سنی تفاوتی ندارند دوست دارم در این مورد یه مقداری بیشتر با هم صحبت کنیم اگه امکان داره
پنج‌شنبه 31 خرداد‌ماه سال 1386 ساعت 20:06
امتیاز: 0 1
پاسخ:
سلام
من تازه به زحمت دارم سعی می کنم از این بحث بیام بیرون
لااقل دلم نمی خواد این مباحث تو این وبلاگ مطرح شه

تو پست اسحاق کامل توضیح دادم که تفکرم چه جوریه.
نگفتم شیعه و سنی فرقی ندارند!!!
گفتم
برای من شیعه و سنی فرقی نداره.
ملاک سنجش خوبیهای دیگران برای من مذهب و فرقشون نیست ملاکم انسانیتشونه.
در مورد اسناد و مدارک تاریخی نطری دارم که می تونین تو پست نقد آلبوم بی بی بهونه اسحاق احمدی بخونین.
سلام گل مینای من

ممنون از همه ی زحماتت

نمی دونی چقدر دلم هواشو کرده

...
پنج‌شنبه 31 خرداد‌ماه سال 1386 ساعت 21:41
امتیاز: 1 0
سلام ، واقعا ممنون ، من خیلی دلم میخواست در باره ابراهیم منصفی بیشتر بدونم ، واقعا ممنون .....
پنج‌شنبه 31 خرداد‌ماه سال 1386 ساعت 22:48
امتیاز: 0 0
سلام
ابراهیم منصفی ستاره ای است بی بدیل در آسمان هنر هرمزگان که بسیاری از هنرمندان با افتخار ترانه های او را اجرا می کنند. روحش شاد
جمعه 1 تیر‌ماه سال 1386 ساعت 00:23
امتیاز: 1 0
ممنون
خیلی زیبا و تقریبا کامل بود و اطلاعات خوبی داشت .
من هم مرحوم رامی رو با اشاره های ناصریای عزیز شناختم
روح هر دوشون شاد
جمعه 1 تیر‌ماه سال 1386 ساعت 09:49
امتیاز: 1 0
پاسخ:
ممنون از زحمت دوست عزیزمون هومن که این مطلب و برای این پست آماده کرد.
سلام و درود بر شما .....شرمنده چند وقت نبودم بروی چشمم لینک شما قرار گرفت ولی هر چه گشتم کد لوگوی شما را نیافتم اگر زحمتی نیست برایم بنویسد تا من لوگوی شما را هم قرار دهم .....آرزوی تندرستی و سعادتمندی شما را دارم ......در پناه حق ...
جمعه 1 تیر‌ماه سال 1386 ساعت 16:57
امتیاز: 0 0
میناجان سلام خسته نباشید
رامی خلاق بود روحش شاد چه اثارزیبایی راخلق نمود هنرمند خلاق دربندر زیانداشتیم فقط رامی وناصر وعلی علوی در این سبک بودند ودر زمینه موسیقی محلی استادحبیب زاده وصالح اتون ومرحوم عطایی ومرحوم حسن کریمی هم خلاق بودند واین وسط هم نمیشه به سادگی ازاسم استاد صالح سنگبرگذشت
خیلی ها هستند که الان میخوان از ناصر یا رامی تقلید کنند ولی چرا؟ ما یک ناصر رامیشناسیم تقلید چرا ازجوهر خودتون سود ببرید
شاید صدائی شبیه ناصرپیدا بشه ولی ایا خلاقیت ناصر پیدا میشه ؟
(درپایان امان ازدست ادمهائی که دهنشون زیپ نداره مینا میدونه چه میگم)
جمعه 1 تیر‌ماه سال 1386 ساعت 17:59
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام
بله می دونم..:))))
یک حرف ابراهیم منصفی همیشه یادم هست که میگفت با اینکه احتیاج شدید مادی دارم نه دزدی کردم نه خلاف ونه دستم راپیش بقیه درازکردم
رامی خصلت منحصربفردش این بود که بابازی درتاترفن بیان وحرکت رادرسرودهاش واجراهاش خوب بکار میبرد شعرهای رامی تجسم تصویر سرودهاش بود که فکرنکم بقیه هنرمندان این قابلیت راداشته باشند
جمعه 1 تیر‌ماه سال 1386 ساعت 18:26
امتیاز: 0 0
یادشان بخیر
شنبه 2 تیر‌ماه سال 1386 ساعت 00:32
امتیاز: 0 0
سلام ، برای آهنگها ممنون ، لطفا بگید گنوغ رو کی میفرستید ، و اینکه آیا آهنگ دیگه ای از ناصر دارید که برای آینده بخواید برای بچه ها بفرستید .؟
شنبه 2 تیر‌ماه سال 1386 ساعت 00:41
امتیاز: 0 0
پاسخ:
گنوغم می فرستم ایشالله به زودی
دریا موجن و یکی دو تا آهنگ دیگه هم هست..
سلام و درود بر شما لوگوی زیبای شما زینت بخش محیط درویشی حقیر گردید ...آرزوی تندرستی و سعادتمندی شما را دارم در پناه حق ...
شنبه 2 تیر‌ماه سال 1386 ساعت 07:08
امتیاز: 0 0
‌با سلامی دوباره به شما دوست گرام..
بله..با تبادل لینک موافقم و خود اینچنین کردم..
سبز باشید...
شنبه 2 تیر‌ماه سال 1386 ساعت 08:36
امتیاز: 0 0
سلام دوست عزیز ممنونم که به وبلاگ من سر زدی. خیلی خوشحالم کردی. خواستم ازت معذرت خواهی کنم به خاطر اینکه زود عصبانی شدم. خوب بلاخره هرکس رو یه موضوعی حساسه و تعصب داره دیگه. امیدوارم منو ببخشی.
خودم به شخصه از مرحوم ناصر عبداللهی خیلی خوشم میاد. ترانه هاش به دل آدم میشینه. خدا رحمتش کنه.
شنبه 2 تیر‌ماه سال 1386 ساعت 09:32
امتیاز: 0 0
سلام مینای عزیز

سپاس از اینکه حضور پیدا کردی تو بلاگم ....

عجب حسن اتفاقی !!!من از طرفداران صدای خوب و ماندگار ناصر عبداللهی هستم زمانی که کامنت شما با عنوان ناصریا رو رویت کردم تا بی نهایت خوشحال شدم ..

دعوت شما رو برای تبادل لینک قطعا می پذیرم با احترام لینک خواهید شد ..روح عبداللهی شاد ....
شنبه 2 تیر‌ماه سال 1386 ساعت 12:12
امتیاز: 0 0
او را نزیسته بودم
با زخم و زخمه اش
گاهی گریسته بودم

نسل مرا که نسل حنجره ها بود
یک سرمه دان الوان
مسحور کرد
و ... بوسه های گس
دندان واژگانش را پوساند

((رامی))
یک بیت از آن قصیده ی نفرینی ست

نخل بلند نسل من
از شاخه های سوخته
چتری دوباره رویاند
جای هزار ((رامی))
اما
در سایه سارش
خالی ماند

محمد علی بهمنی
شنبه 2 تیر‌ماه سال 1386 ساعت 12:52
امتیاز: 0 0
آقای چوک بندر
تا دلت می خواد اراجیف به هم بباف مطمئن باش کوچکترین تاثیری بر روی من نخواهد داشت
حالا روزی ۱۵ تا کامنت بذار و چرت و پرت بگو تنها زحمتی که برای من داره اینه که نوشته های احمقانت و یه تیک بزنم و بعدم پاک کنم که اینم سر جمع ۳۰ ثانیه بیشتر طول نمی کشه.
اگه فکر می کنی با این اراجیف می تونی من و با بندرعباسیها و سنیها لج بندازی سخت در اشتباهی چون ملاک سنجش من جنابعالی نیستی شما معلوم الحالی و من بقیه رو با تو مقایسه نمی کنم .
همونطور که قبلا گفته بودم من دوستای خوبی تو بندرعباس دارم هم شیعه هم سنی که انسانیت و مهربونشون بهم ثابت شده پس تلاشت بی نتیجس اما اگه بازم می خوای اراجیفت و ادامه بدی مهم نیست
بچرخ تا بچرخیم...

دوستان هر کس ایمیل ایشون رومی خواد بگه تا بهش بدم.
این آقا هم می خواد با آبروی بندریها بازی کنه و هم سنیها.
اگه یکی از کامنتاش و تایید کنم...
شنبه 2 تیر‌ماه سال 1386 ساعت 14:09
امتیاز: 0 0
با سلام به گل مینا ی عزیز
ممنونم......
از خوندن این مطلب واقعا لذت بردم و خیلی زیاد به نادانسته هام اضافه شد ...ممنونم ازت .....
*** آری...دریغا آن کس که دلی پاکیزه دارد صبور و مهربان چهره های خشماگین و کلام های دشنام ولعنت را تحمل میکند...***
روحش شاد و یادش در دلهامون همیشه باد...
شاد باش گلم
شنبه 2 تیر‌ماه سال 1386 ساعت 14:26
امتیاز: 0 0
Salam Be Hameye Do0stone AziZ
Aghaye Cho0k Bander Nemido0nam Ki Hasti Ama Khaheshan Saay Nakon Beyn SOni O Shie Daava Bendazi In Harfa Chize Zadi? Ma Sonia Key Az emam Hosein Bademoon o0made Ke U Rafti o0n Harfaro Zadi? To Motmaeni Soni Hasti . Age Sonni Hasti Pas Bayad Bedo0ni Ke Emam Hosein Emam Ma ham Hast Dar Zemn Naveye Peyghambar Ham Hast Khaheshan Dige Az In Harfa Nazan O Saay Nakon Mardom Az Sonia Fekr Bad Dashte Bashan . o0nam Be Khatere Aghayed Yeki Ki Malo0m Nist Kiye Aslan Soni Hasti Ya Na Ya Mikhay Mardomo Ba Sonia Bad Koni ... Dige edame Nemidam Inam Migam Soni O Shie Ba Ham Khaharo Baradar An Va Khoda Ro Shokr Ma Sonia Ba baradara O Shiye Hich Moshkeli Nadarim:-|
شنبه 2 تیر‌ماه سال 1386 ساعت 14:28
امتیاز: 0 0
سلام
منم بچه اهوازم ونزدیک به ناصر
شما در وبلاگ جنجال لینک شدید
اگه به ما یه سر بزنید ممنون میشم
شنبه 2 تیر‌ماه سال 1386 ساعت 15:25
امتیاز: 0 0
او زنده است
عبد اللهی عبد خدا بود.....(از طرف نون پنیری ها)
فقط دلم میخواد بیای نون پنیر
چون اونجا جات خالیه!!!
زود بیا که تازه هم دیگر رو پیدا کردیم
شنبه 2 تیر‌ماه سال 1386 ساعت 15:44
امتیاز: 0 0
یادم رفت آدرس بزارم
منتظرم ها!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
شنبه 2 تیر‌ماه سال 1386 ساعت 15:45
امتیاز: 0 0
با سلام و درود خدمت دوستان و دوستداران ناصر عبداللهی عزیز:
با تشکر از لطف شما دوستان.
شخصی که با عناوین مختلف در این پست کامنت میگذاره و انگیزش از این کارها هم نا مشخصه.
چون این پست رو من نوشتم.جواب این آدم باشعور رو هم باید میدادم.
ایشون گویا فکر کرده اینجا کسی نیست که واقعیت رو بدونه.
دوستان همشهری این طرف فکر ایکردن خومو از پشت کوه هندیم!.بعضی از حرفوش ناراحت کنندن کاش چوکو سورو یا خواجه عطا یا جاون دگه خوشو جوابش هادن.
فقط من در بندرعباس دوستهای سنی زیادی دارم و هیچکدوم همانند این آقا نیمیخوان اهل سنت رو خراب کنن.
این آدم هدفش همینه.
حرفهای این آدم(خیلی زیاد سانسور شده او به فرهنگ بندرعباسی ها و نگاهشون هم توهین کرد که فقط برایش متاسفم)
در حالی که این پست رو مینا ننوشته بود و باعث شد من شرمنده شم/اگرم فحشی میخوای بدی به من بده چون او خودشو به منصفی نچسبوند.من چسبوندم!!.
البته اگر گفتن از منصفی و ناصر چسبونده که برو فکری به حال خودت بکن..
فقط برات متاسفم.فقط!
ایشان در خطاب به مینا اینگونه گفته:
فعلآ خودتو حسابی داری به بندری ها می چسپونید
اینو بدون از دید بندری ها تو فقط یک سرحدی هستی که فقط واسه...
الان اگر همین بندری ها بهت پول بدن ببین چه جوری ...
(شرم آور نیست؟).
امام حسین شما انقدر .. و زن .. بود که عاشق زن برادرش حسن .. و برادرش را به قتل رساند
۲- به خاطر...این ۷۲ نفر ... را هم به کشتن داد
۳-فردی به نام مهدی وجود ندارد این شخص موهوم و خیالی شیعه هاست
ما عقیده داریم هر شیعه ای که بکشیم به بهشت خواهیم رفت
(حرفهای زیاد دیگری هم بود که متاسفانه اونقدر بد بود که مینا برای من هم کپی نکرد).
قابل توجه دوستان غیر بندرعباسی بافت جمعیتی هرمزگان ترکیبی از شیعه و سنیست و سالها و سالها کنار هم زندگی میکنند.با هم ازدواج میکنند، به اعتقادات هم احترام میگذارند.
این حرفها برای چیست؟
هدف اینها چیست؟
حالا که میدانند در تخریب ناصر موفق نشدند روی به جنگ
سنی و شیعه آوردند و میخواهند سرحدی بندری و شیعه و سنی براه بیندازند.
کاش شیخ فهیمی هم می توانست به اینجا بیاید!
شنبه 2 تیر‌ماه سال 1386 ساعت 16:48
امتیاز: 0 0
باسلام
مه بعنوان یک سنی بندری ازچوک بندربه اصطلاح سنی چند سوال امهستن
۱ اینکه به ائمه اطهارتوهین اکردئی توا چه ثابت کنی ؟کدوم سنین که ای گپون کبولی شه مگه همیشه علمای اهل سنت تو خطبه ناگن .........شباب اهل جنه افهمی شباب اهل جنه همین حسن وحسینن ؟ کسی که به حسن وحسین کبولی نیین اصلا مسلمون نین چه سنی بشت چه شیعه
۲اینکه که اتگفتن مهدی وجودخارجی اینین بفرما که مهدی منتظر که علمای اهل سنت همیشه ازش گپ ازنن کن؟
دوستان این کسی که بعنوان یک سنی امده این حرفها را زده اصلا سنی نیست وهیچ یک ازحرفاش بامکتب اهل سنت همخوانی نداره ما سنیها برداران وخواهران اهل تشبع رادوست داریم ومانند انهابه ائمه عشق می ورزیم
مینا جان لطفا امیل ادرس ایشون را دراختیار دوستان بذارتا اهل سنت خودشان جوابش را بدن
شنبه 2 تیر‌ماه سال 1386 ساعت 17:51
امتیاز: 0 0
پاسخ:
chooke_bander@yahoo.com
اگه درست داده باشه
دوست عزیز بعضیها که نه شیعه هستن نه سنی قصد ایجاد تنش بین شیعه و سنی دارند
اینو بدون هم خود ناصر سنی مذهب بود
شنبه 2 تیر‌ماه سال 1386 ساعت 20:12
امتیاز: 0 0
سلام. . من لینکت کردم. و البته برام افتخاره که نام ناصر عبداللهی تو وبلاگم باشه. یا علی مدد.
شنبه 2 تیر‌ماه سال 1386 ساعت 20:18
امتیاز: 0 0
سلام دوست بسیار محترم .
از این که به کلبه ی من سر زدین صمیمانه ممنون بازم از این کارا بکنین خوشحال میشم . راستی وبلاگ پر محتوای شما هم جالببود موفق و موید باشین .
راستی در خانه ی ما رونق اگر نیست صفا هست

من ترا چشم در راهم
با احترام و با تشکر [گل][گل][گل]
شنبه 2 تیر‌ماه سال 1386 ساعت 21:25
امتیاز: 0 0
با سلام به گل مینای گلم
ممنونم از لطفی که به من داری .....
در اولین فرصت اینکار رو خواهم کرد..
رزگارت خوش
شنبه 2 تیر‌ماه سال 1386 ساعت 22:56
امتیاز: 0 0
سلام
من هم کاملا با هومن موافقم ایشون قصد ایجاد تفرقه بین بچه ها رو داره هی شیعه و سنی می کنه که به این طریق بخواد رنجش و دوری به وجود بیاره
مینا خانوم هم خواهر گل همه ی ماست او خالصانه داره برای این وبلاگ زحمت می کشه شرم آوره که بهش توهین شه این جای تشکره؟
من به نوبه ی خودم از زحمتهای خواهر خوبم مینا برای این وبلاگ و همچنین از هومن عزیز برای تهیه ی این پست تشکر می کنم
راستی هومن جان کار میکس منصفی با ناصر فوق العاده بود
دستت درد نکنه و در نهایت می گم که ما باید پشت هم و داشته باشیم و نذاریم بینمون تفرقه بندازن مینا جان شما به کارت ادامه بده ما به صداقت و پاکی شما ایمان داریم و شما برامون عزیزی
یا علی
خدانگهدار
یکشنبه 3 تیر‌ماه سال 1386 ساعت 00:02
امتیاز: 0 0
پاسخ:
ممنون از حمایت شما
سلام ، سپاس از مطالب مفیدتون ، خسته نباشید ...

در ادامه پستتون خواستم عرض کنم که شما می تونید ۱۱ ترانه از شادروان منصفی رو از آدرس زیر دانلود کنید :

http://asheghane.blogspot.com/2006/11/01-tar-solo-02-daramad-abu-ata-03.html

شاد باشید ...
یکشنبه 3 تیر‌ماه سال 1386 ساعت 00:30
امتیاز: 0 0

aghayeh chooke bandar (pesareh lajaneh bandar(
az Ali amooz ekhlaseh amalیکشنبه 3 تیر‌ماه سال 1386 ساعت 00:53
امتیاز: 0 0
قومی متفکرن اندر ره دین
قومی به گمان فتاده در راه یقین
میترسم از انکه بانگ آید روزی که ای بی خبران
راه نه آن است و نه این

واقعأ که . موا برم تنها بشم .........
یکشنبه 3 تیر‌ماه سال 1386 ساعت 03:07
امتیاز: 0 0
سلام
خوبید
ممنون که اومدین
خوشحال شدم
الان دارم ترانه ناصر عبدالهی ( نارد زیادم...اون لحظوانی ..)
رو گوش میدم
من واقعا متاثر شدم وقتی خبر مرگش رو شنیدم
خدا رحتش کنه
با تبادل لینک هم موافقم
بای
یکشنبه 3 تیر‌ماه سال 1386 ساعت 05:02
امتیاز: 0 0
سلام بچه ها !!!!

فردا تولد گل مینای عزیزمونه، اما امشب میخواهیم یک تولد توپ اینترنتی براش بگیریم. همگی ۱۰ شب امشب توی یاهو مسنجر...... منتظرتون هستیم. همگی بیابنا، خیلی خوش میگذره. قول میدم بهتون.
یکشنبه 3 تیر‌ماه سال 1386 ساعت 08:58
امتیاز: 0 0


***** گـــــــل مــــیــــنــــــــا جـــــــا ن
تـــــــولــــــدت مــــــبــــارک *********
یکشنبه 3 تیر‌ماه سال 1386 ساعت 09:00
امتیاز: 0 0
پاسخ:
مرسی عزیزم
ممنون از محبتت

**********************************************
***** گـــــــل مــــیــــنــــــــا جـــــــا ن****************
*************** تـــــــولــــــدت مــــــبــــارک **********
**********************************************
یکشنبه 3 تیر‌ماه سال 1386 ساعت 09:13
امتیاز: 0 0
سلام دوست عزیزم
خسته نباشی

با یک سرویس جدید از چاپاریست اومدم پیشت
با عنوان «جستجوی مشاغل»
که با استفاده از اون میتونی توانایی های خودتو در معرض نمایش عموم قرار بدی
در ضمن یک برنامه جالب برای موبایل هم دارم با نام
«اجرای فایل های فشرده در گوشی تلفن همراه»
پس معطل نکن زود بیا
منتظرتم عزیزم
بای
یکشنبه 3 تیر‌ماه سال 1386 ساعت 09:13
امتیاز: 0 0
سلام دوست من، اگر گمشده ای داری، اگر به دنبال راه رهایی و نجات می گردی، اگر می خوای تا آخر دنیا خوشبخت باشی، به وب لاگم سر بزن و داستان رو ددونبال کن.
یکشنبه 3 تیر‌ماه سال 1386 ساعت 10:55
امتیاز: 0 0
در سحرگاه 2 تیر ماه 86 وبلاگی به دنیا آمد

به دنیا آمد تا ....

خوشحال می شم سری هم به ما بزنی


یکشنبه 3 تیر‌ماه سال 1386 ساعت 11:21
امتیاز: 0 0
به نظر من ما نباید این بحثها رو به اینجا بکشونیم، یعنی چی ؟؟؟!!! شیعه و سنی برای ما فرقی نداره، همشون برامون عزیزن، واقعاً من این موضوع را کاملاً حس کردم. دوستانی هستن که سنی هستن ولی اینقدر مهربان، دلسوز و بامعرفت هستن که آدم از اخلاقشون کیف میکنه. چی کار داریم کی شیعه اس کی سنی ؟؟؟؟ این اداها را خواهشاٌ اینجا در نیارین. اینقدر که این مسائل را زیر ذره بین میگذارید و وقتتون را تلف میکنید برین و یک کم روی اخلاقتون کار کنید، در این وبلاگ اخلاق و انسانیت باید داشته باشیم. البته طرف صحبتم با کسانی هست که این رو از خصوصیات انسان بودن فاکتور گرفتن. بابا جان مسلمان اگر اخلاق درستی نداشته باشه ایمانش به درد خودش میخوره باید بذاره در کوزه آبش رو بخوره، من که الآن دارم این حرفها رو میزنم نمیگم خیلی آدم خوب و با اخلاقی هستم ولی میخوام سعی کنم که باشم، چون تنها چیزی که یاد گرفتم از ناصر و این وب سایت اینه که آنسان با اخلاق خوب میتونه نامی نیک از خودش به جا بذاره.
پس اینهمه فلسفه بافی کردم که بهتون بگم مینا قوی تر از این حرفهاست و از اون بیدهایی نیست که با این بادها بلرزه، اگه هدفت جدایی انداختن بین شیعه و سنیه باید بگم کورخوندی برادر.
از این به بعد هم از این حرفها خواهشاً اینجا مطرح نکنید. برای ما شیعه و سنی فرقی ندارن همه قابل احترام چون همه یکی رو می پرستیم اونم خدای احد و واحده.

تکرار نشه فقط. وسلام نامه تمام.
یکشنبه 3 تیر‌ماه سال 1386 ساعت 11:31
امتیاز: 0 0
آقای چوک بندرا گه این جمله داره می سوزونتت بازم می گم تکرار می کنم

***ناصریا عشق تو حقن *******ولی دنیا پر ناحقن ***

من دعا می کنم خدا به راه راست هدایتت کنه گرچه تمام وجودت و شیطان تسخیر کرده

خدایی احتیاج به دلسوزی داری...
یکشنبه 3 تیر‌ماه سال 1386 ساعت 16:17
امتیاز: 0 0
سلام دوست عزیز...
اومده بودی به من سر زده بودی....
خیلی خوشحالم کردی. وبلاگ بسیار زیبایی داری...
فقط یک انتقاد کوچولو: اگر کمی پست هاست رو کوچولو تر کنی بهتره...
بازم بیا پیشم ...
فعلا
یکشنبه 3 تیر‌ماه سال 1386 ساعت 18:58
امتیاز: 0 0
هوالحی
سلام دوست عزیز
وبلاگ خوبی دارین و ممنون که منو از وجودش باخبر کردین . خداوند ناصر رو قرین رحمت و بخشایش کنه .
به روز شدین حتما خبر بدین
یا علی
یکشنبه 3 تیر‌ماه سال 1386 ساعت 19:49
امتیاز: 0 0
اطلاعیه مهم:

خواننده جوان و خوش آتیه بندرعباسی (اسحاق احمدی)که این روزها آلبوم جدیدش تحت عنوان بی بی بهونه مورد استقبال قرار گرفته است روز دوشنبه 4 تیرماه میهمان گروه هنری روزنامه ء صبح ساحل خواهد بود.

شما خوانندگان گرامی می توانید سوالات و نظرات خود را با شماره تلفن ۰۷۶۱(کد) 2226751 مطرح کرده تا پاسخ خود را از این خواننده محبوب دریافت کنید .
یکشنبه 3 تیر‌ماه سال 1386 ساعت 21:16
امتیاز: 0 0
سلام
ممنون از حضورتان
بنده از هواداران مرحوم عبداللهی هستم و خوشحالم که با وب شما اشنا شدم
با تبادل لینک موافقم
امیدوارم همیشه موفق باشید
یکشنبه 3 تیر‌ماه سال 1386 ساعت 21:32
امتیاز: 0 0
ُSallam MIna KHanome Gol Khobi AzIz Tavalodet mobarak Ishala 1000 Sal Zend Bashi
یکشنبه 3 تیر‌ماه سال 1386 ساعت 22:52
امتیاز: 0 0
پاسخ:
ممنون دوست عزیز
سلام به مینای گلم . خسته نباشی عزیزم .

تولدت مبارک مهربون

ان شاء الله که سالهای سال زنده باشی و این وبلاگ رو اداره کنی .
موفق باشی گلم
یکشنبه 3 تیر‌ماه سال 1386 ساعت 23:15
امتیاز: 0 0
پاسخ:
مرسی گندم جون ایشالله با کمک شما دوستان
سلام دوست خوبم
ممنون که لطف کردی و اومدی به قصه گوی عشق
خوشحال میشیم بازم بیای به قصه گوی عشق
در ضمن اپ زیبایی بود[گل][لبخند]
دوشنبه 4 تیر‌ماه سال 1386 ساعت 02:53
امتیاز: 0 0
ممنون از تو (یه دوست قدیمی).
و حمایت های تو از گل مینا.
کربون کدو بالات
دوشنبه 4 تیر‌ماه سال 1386 ساعت 05:12
امتیاز: 0 0
سلام
خوبید
منم لینک کردم
موفق باشید
دوشنبه 4 تیر‌ماه سال 1386 ساعت 05:31
امتیاز: 0 0
اسحق احمدی در صبح ساحل‌
اسحق احمدی خواننده جوان و خوش آتیه بندرعباسی که اینروزها آلبوم جدیدش تحت عنوان بی بی بهونه مورد استقبال قرار گرفته است روز دوشنبه 4 تیر ماه مهمان گروه هنری روزنامه صبح ساحل خواهد بود، شما خوانندگان گرامی می‌توانید سوالا‌ت و نظرات خود را طی امروز و فردا با شماره تلفن 2226751 و یا قسمت پیامهای شمادر سایت اطلا‌ع رسانی روزنامه به آدرسwww.bsnews.irartim ابراز نمایید تا پاسخ آنرا از این خواننده محبوب دریافت کنید.

دوشنبه 4 تیر‌ماه سال 1386 ساعت 10:57
امتیاز: 0 0
1 2 >>